Koberce stále mají velkou oblibu, zvláště ty nejkvalitnější

Moderní podlahové krytiny jsou sice stále poměrně moderní, avšak ani klasika ve formě koberců není českými zákazníky příliš opomíjena, právě naopak. 

Zvýšený zájem je hlavně o kvalitní tepichy, které jsou sice dražší, na druhou stranu ty často fungují nejen jako podloží, ale dokáží i přispět k úsporám v domácnosti.

Na čištění už není nic složitého

Zatímco parkety nebo laminát lze vyčistit velmi jednoduše, s kobercem je to horší. Odstraňování skvrn z tepichu není záležitostí několika tahů ubrouskem. Rozlité víno či polévka mohou být skutečně velký problém, který dříve většinou řešily čistírny. 

Dnes již naštěstí existuje široké spektrum velice efektivních čistících prostředků, jež jsou šetrné nejen ke koberci, ale také k peněžence zákazníka. 

Běžná údržba je o něco lehčí než v dřívějších dobách, jelikož už existují speciální vysavače, které nemají problém mimo prachu vysát také různé alergeny typu zvířecí chlupy, případně dokonce roztoče. 

Tepelná pohoda

I když se v současné době koberce čistí mnohem lépe než v minulosti, pořád nejde o ten hlavní argument, proč dát přednost právě jim před jinými druhy podlahových krytin. Tím zásadním důvodem je měkkost a schopnost koncentrovat teplo.

Tyto vlastnosti samozřejmě platí hlavně pro kvalitnější kousky, nikoliv pro kancelářské modely. 

Vzhledem k výše zmíněným vlastnostem je po koberci doslova radost chodit, a to i naboso. Navíc dobrý koberec dokáže šetřit peníze. Z takovýchto typů do místnosti pomalu sála tepelná energie, která dokáže zlepšit tepelnou pohodu. Díky tomuto efektu není potřeba tak často zapínat topení.

Nejlepší kousky

Komu nevadí vyšší náklady, koupí si rovnou orientální koberec. Takovýto tepich se dá bez nadsázky označit za umělecké dílo a vzhledem ke svým vysokým kvalitám dokáže svým majitelům sloužit dlouhá desetiletí. 

Orientální koberce jsou ručně šité z čistě přírodních materiálů typu vlna. Proto stojí nemalé peníze, avšak dají se pořídit i mnohem levněji, než je běžné. Stačí si jen hlídat nabídku obchodu Buchara https://e-shop.buchara.cz/perske_koberce, kde se často dají najít některé krásné kousky ve slevě.