Kdo jsou zaměstnanci se soft skill a s hard skills?

MSC MetPro, a.s.

Pokud sledujete aktuální dění na českém pracovním trhu, možná jste také narazili na odvětví strojírenství, ve kterém působí třeba firma MSC MetPro, a.s. Samozřejmě i strojírenství je zaměstnaneckou krizí bohužel políbeno, ovšem v tomto odvětví se nebere každý zaměstnanec, jako je tomu v jiných oborech. Zájem je především o zaměstnance s takzvanými hard skills a soft skills. Jenže kdo to vlastně je?

Strojírenství je obor, který se dlouhodobě považuje za tahouna české ekonomiky. Je však pravdou, že dříve české strojírenství bylo mezi evropskou špičkou, dnes se na tento post snaží opětovaně dostat. Jenže k tomu, aby se opět strojírenství postavilo na nohy a dostalo se mezi evropskou elitu, jsou zapotřebí právě zaměstnanci, bez kterých žádná strojírenská firma nemůže fungovat, i kdyby měla pod svými křídly zástup robotů. 

Podle posledních průzkumů je zájem zejména o takzvané pracovníky se soft skills a hard skills. Jenže kdo to vlastně je?

Kdo jsou zaměstnanci se soft skills?

Pokud mluvíme o zaměstnancích s takzvanými soft skills, mluvíme o zaměstnancích, kteří dokážou provést ostatní zaměstnance procesem změn a také zavedením nových technologií. Jsou to ti, kteří rozumí technologiím a pro které není cizí robotizace ani digitalizace. 

TIto zaměstnanci se stali nedílnou součástí strojírenských společností především kvůli éře digitalizace a robotizace, která se dostala i ve strojírenství značně do popředí v uplynulých letech. 

Kdo jsou zaměstnanci s hard skills?

Kromě zaměstnanců s takzvanými soft skills jsou také zapotřebí zaměstnanci s takzvanými hard skills. Jedná se v tomto případě o zaměstnance, kteří se pyšní odborně technickými znalostmi a také dovednostmi. Ti taktéž patří neodmyslitelně ke každé strojírenské firmě – i k výše uvedené společnosti.

Sdílet článek