Kámen – obklad, který nestárne!

Kamenné vany Praha

Oblast stavebního průmyslu se pravidelně rozrůstá o nové pracovní postupy a materiály vhodné jak do interiéru, tak venkovních prostor. Také tradiční suroviny, jakými jsou dřevo nebo kámen, mají v současnosti mnohem širší využití než před lety, a stále patří k nejžádanějšímu zboží. Zvláště poptávka po kamenných obkladech a doplňcích pak nabývá na intenzitě, přičemž už dávno neplatí, že kámen patří pouze do exteriéru.

Originální bydlení

Obkladový kámen má mnoho podob a to právě díky své variabilitě. Lze jej zakomponovat do prostředí různého stylu. Velmi elegantně působí v kombinaci s krbovými kamny, dokáže opticky rozdělit nevhodně situovanou místnost či oživit atypickou plochu v domě. Kámen bývá dominantní součástí schodišť, osvětlených výklenků a také zajímavým prvkem kuchyňských koutů. Téměř bezúdržbový kámen je čím dál častěji používán jako dekorativní složka koupelen. Kamenné vany Praha jsou decentním a zároveň originálním elementem koupelny, který vám bude závidět nejedna sousedka.

Exteriér v kamenném stylu

Pakliže si přeci jen na kámen v interiéru netroufáte, ozvláštněte ním alespoň exteriér. V prostoru okolo domu najde široké využití. Nejčastěji tvoří základ zídek, altánů nebo lemuje venkovní část oken a dveří. Variantu nadčasového přírodního kamene představují obkladové pásky na fasádu, které lze sehnat v nekonečné škále barevného provedení v závislosti na konkrétním typu kamene. Z odborného hlediska jsou doporučovány především pásky z travertinu.

Odolný, spolehlivý a moderní

Ať už se rozhodnete pro vnitřní nebo vnější kamenné obložení, spolehněte se na vysokou odolnost vůči mechanickému i fyzikálnímu poškození a barevnou stálost materiálu. Můžete vsadit na hladkou strukturu, zdrsnělý či plasticky vzhled, popřípadě doplnit stávající dřevěný design mozaikou. Odborníci vám pomohou vybrat obklad, jenž přirozeně podtrhne vkus vašeho bydlení a dodá mu moderní vzhled!

Sdílet článek