Kam na oběd v Praze 5?

pasta-527286_1280 (1)

Při zvažování hraje roli cena, vzdálenost od místa, kde se zrovna nacházíte, vyhlášenost restaurace i osobní preference. S ohledem na tohle všechno můžete vhodnou restauraci najít velice snadno. Slouží k tomu český rezervační systém Restu.cz, v jehož databázi jsou skvělé pizzerie Praha 5, mexické restaurace, luxusní podniky i klidné kavárny.

Kolik byste řekli, že je v Praze 5 restaurací? Restu jich registruje 395 a mají docela dobrý přehled o tom, kde vám naservírují ty nejlepší speciality. Řídí se podle preferencí a hodnocení zákazníků. Máte nějakou svou oblíbenou restauraci? A jak byste řekli, že si ve srovnání stojí?

Bohužel nejde srovnávat všechny restaurace Praha 5 dohromady. Záleží na tom, zda upřednostňujete italskou kuchyni, středomořskou kuchyni, asijskou, mexickou, francouzskou nebo máte chuť třeba na pizzu. To všechno jde v Restu filtrovat a vyhledávat tak jen restaurace, které spadají do vašeho zájmu. Dokonce je možné vyhledávat podle určitého pokrmu (burgery, ryby, sushi, tapas), takže už se vám nestane, že přijdete do restaurace a v jídelním lístku neobjevíte to, na co jste měli chuť.

Co lidé doporučují?

V žebříčku na Restu pro restaurace Praha 5 Smíchov vede kavárna Café Lounge, kde je prý klid na pracovní oběd a snídaně tam podávají až do jedenácti. Každopádně když se podíváme spíš na restaurace, na předních pozicích najdeme Bejzment na Zborovské, Kobe restaurant Anděl, Kolkovnu Olympia nebo Potrefenou Husu. Tato restaurace dost vstoupila do podvědomí Pražáků hlavně kvůli velkému výběru piva. Podle recenzentů tam mají i vynikající brownie.

Rezervujte přes Restu

V nejoblíbenějších restauracích bývá často plno. Obzvlášť pokud se tam vydáte na večeři nebo v době oběda (většina lidí totiž v jinou dobu restaurace ani nenavštěvuje). A tak je dobré si stůl rezervovat dopředu. Když to uděláte přes zmiňovaný systém Restu, získáte za odměnu body. Čím častěji budete do restaurací zapojených do systému chodit, tím více bodů získáte. Až jich nasbíráte dostatek, půjdete jednou na jídlo zdarma. To se vyplatí, ne?

Sdílet článek