Kam na dovolenou, když se chcete vyhnout davům turistů?

Jsou země, do kterých každoročně proudí davy turistů a dovolenkové fotografie z nich zaplavují sociální sítě. A pak jsou země, které sice turisticky tak populární nejsou, avšak to jim neubírá na kráse a atraktivitě. A dost možná se právě ony stanou vaší oblíbenou dovolenkovou destinací. Vypravte se letos za krásami Gruzie, Arménie nebo Černé hory.

Černá Hora

Černá Hora se nachází v Jihovýchodní Evropě při pobřeží Jaderského moře. Čekají zde na vás písčité pláže, olivové háje a přístavní města, ale i vysoké hory a romantické zátoky. Na své si přijdou i milovníci historie, země je totiž proslulá kamennými hrady a pevnostmi. Jaderské moře, které je v létě příjemně teplé, skýtá ideální podmínky pro potápění, jachtaření, windsurfing i rybaření. Nejoblíbenějším místem je záliv Boka Kotorská, který až neuvěřitelně připomíná severské fjordy. Přírodu zase můžete obdivovat v národním parku Skadarské jezero.

Gruzie

Gruzie leží v jihozápadní Asii u východního okraje Černého moře. Jedná se o velmi rozmanitou zemi s bohatou kulturou. Cestovatelům může nabídnout jak rušný noční život ve velkoměstě, tak klidnou náruč přírody. Někdy se této zemi přezdívá kolébka vína, jelikož výroba tohoto nápoje zde má silnou tradici. Gruzínci navíc platí za jedny z nejusměvavějších, neštědřejších a nejskromnějších lidí na světě.

Arménie

Arménie je na tom podobně jako sousední Gruzie. Tento malý vnitrozemský stát se pyšní nádhernou, ale drsnou přírodou – 90 % země leží ve výšce přes 1000 metrů nad mořem. Ač se země nachází na pomezí Evropy, atmosféra, která zde vládne, je orientální a pro našince exotická. Arménie je zemí protikladů; zatímco v hlavním městě Jerevanu je znát moderní vliv Evropy, jeho okolí a venkov si zachovává tradiční a skromný ráz.

Pokud toužíte po poklidné dovolené bez nekonečných davů turistů, měli byste zavítat právě do jedné z těchto zemí. A pokud se nechcete stresovat plánováním výletů a zařizováním organizačních věcí, vyrazte na dovolenou pod taktovkou cestovní kanceláře Kudrna.