Jaký styl šatů je vhodný pro plnoštíhlé ženy?

Ne všechny dámy se mohou pyšnit sexy postavičkou a celý život svádějí věčný souboj s kily navíc. Pokud se vám nedaří hubnout nebo jste už na diety rezignovaly, neklesejte na mysli. I vy můžete být oblečené trendy a elegantně. Jen musíte vědět, jak a kde nakupovat.

Některá žena skryje nadbytečné kilogramy pod volnější oblečení, jiná se za své přednosti nestydí. Začněte myslet pozitivně a také chytře. Netrapte se tím, jak vypadáte, a určitě si schválně nekupujte menší konfekční velikosti, jakože do nich zhubnete. To je nesmysl. Zaměřte se raději na to, co vám sluší, a touto cestou se dejte. Šaty pro plnoštíhlé jsou totiž vyzývavé, moderní a budete se v nich cítit skvěle.

Získejte zdravé sebevědomí

Když je štíhlá žena oblečená jako šašek, také jí to nesluší. Z toho byste měli vycházet a také se s žádnou nesrovnávejte, maximálně se inspirujte. Optické zeštíhlení postavy je reálné, ale musíte vědět, jak postupovat. Rozhodně se vyhýbejte nevhodným květinovým vzorům a volte oblečení s drobnými kvítky, malými puntíky a tečkami, svislými tenčími pruhy a nepravidelnými geometrickými vzory. Zapomeňte na modely s velkými ornamenty a volány i obrovským květovým potiskem. Držte se pravidla, čím menší, tím lepší. Krásné plesové šaty pro plnoštíhlé budou slušivé, když to nebudete s potisky a řasením přehánět.

A zase ty barvy

Je notoricky známé, že černá zeštíhluje. To ale neznamená, že budete nosit jen černé kousky. Obloukem se však vyhýbejte křiklavým barvám, dejte se cestou tlumenějších odstínů a kontrastů. Díky tomu odhalíte své přednosti a skryjete nedostatky. Dámy silnější postavy si mohou dovolit větší výstřihy, také jim sednou košilové šaty, které jsou absolutním hitem a pohodlné. Volnější střihy ano, ale zase byste neměla vypadat jako pytel od brambor!