dřezové baterie

Jaký materiál kuchyňského dřezu vybrat?

Kuchyňské dřezy splňují naše nejvyšší požadavky: Musí se postarat nejen o praktické každodenní plnění svého svěřeného úkolu, ale také dokonale ladit v místnosti. Jak vybrat dřez, který bude pro vás tím nejlepším? 

Keramické dřezy jsou odolné

Možná se vám na první pohled tento přírodní materiál nebude zamlouvat, protože máte keramiku spojenou s křehkostí a nízkou odolností. Vězte ale, že keramické dřezy jsou dnes vyráběny z kameniny, která je odolná nejen vůči mechanickému poškození, ale také proti chemickým čistícím prostředkům, které v kuchyni používáte. Tyto kuchyňské dřezy zajišťují odolnost a stálobarevnost, kterou by jiné materiály mohly této přírodní klasice závidět. 

Granitové dřezy jsou stylové

Přejete si materiál, který můžete sehnat v mnoha barevných i tvarových provedeních? Granitové dřezy jsou svou škálou provedení již pověstné. Navíc představa, že ve stejném dekoru získáte i dřezové baterie, láká nejen bytové designéry. Granitové dřezy jsou oblíbené pro svou vysokou životnost a odolnost. Budete si přát dřez s odkapem, rohový dřez, nebo rovnou dvojitý kuchyňský dřez? Vyberte si z tvarů i barev, které vás nejvíce osloví.

Nerez je nadčasový

Kdo by si nepamatoval nerezový dřez, který jste potkali u přátel či členů rodiny. Tento materiál je skutečně odolný a vydrží po mnoho desetiletí zcela beze změn. Moderní nerezové dřezy se vyrábějí v celé řadě tvarových provedení, na své si tak přijde skutečně každý. Přirozená antibakteriální povrchová úprava je zárukou bezpečného užívání v náročných podmínkách kuchyně. Nerezové dřezy jsou odolné vůči chemickému i mechanickému poškození. 

Už víte, který materiál se bude nejlépe hodit vašim požadavkům? Jako třešničku na dortu uveďme, že všechny zmíněné materiály se dají po ukončení doby své životnosti snadno recyklovat. Získáváte tak materiály, které jsou skutečně přínosné nejen pro vás, ale také pro životní prostředí.