Jaký druh investic zvládnete hravě sami a z pohodlí domova?

Postupem let se pomalu a jistě zvyšuje finanční gramotnost průměrných Čechů. Není se tedy čemu divit, že roste popularita nejrůznějších druhů investic, díky nimž nejen ochráníte své finance před inflací, ale zároveň si zajistíte snesitelnější důchod. Jaké příležitosti vám nesmí uniknout?

Přístup k riziku 

Ve světě investování je hlavním kritériem váš osobní přístup k potenciálnímu riziku. Průměrný investor středního věku se zaměřuje spíše na bezpečnější a klasické směry, jako jsou například dividendové akcie, dluhopisy, fondy, nemovitosti i zajištěné úvěry do nemovitostí. Každá příležitost má něco do sebe. Ať tak, nebo onak, neobejdete se bez investiční kalkulačky

Svou popularitu si v posledních letech získává například online platforma Bondster, jež se specializuje právě na zajištěné úvěry do nemovitostí. Velkou výhodou je především možnost investovat klidně stokoruny, takže nemusíte být kdovíjak bohatí. Zároveň se bavíme o poměrně bezpečné metodě, jak zhodnotit své těžce vydělané finance. 

Stovky projektů 

Průměrný roční výnos investorů na dané platformě činí přibližně 14 %. Délka investic přitom může být jak v řádu měsíců, tak klidně i dlouhých let. Problémem nejsou české koruny ani eura. Nemusíte se obávat žádných složitostí, protože celý systém je maximálně intuitivní a osvojíte si jej během pouhého okamžiku. Snadno si v něm vyhledáte spoustu různých nemovitostí i podrobných informací, podle nichž se sami rozhodnete, jaké řešení se vám nejvíce zalíbí.

Nejdříve si však přečtěte základní informace a několik tipů pro začátek, abyste vykročili správnou nohou. Stačí si rozkliknout webové stránky pod vloženými odkazy a jde se na to. Samotnou registraci taktéž zvládnete raz dva. V případě dotazů vám samozřejmě budou k dispozici vyškolení profesionálové na telefonu.