Jakou si vybrat zahradní střechu?

Venkovní posezení má celou řadu výhod, avšak rovněž i jeden zásadní nešvar – cenu. Samozřejmě je možné si něco takového udělat skoro zadarmo, nicméně výsledek za moc stát nebude.

Kdo chce mít venkovní posezení maximálně praktické a zároveň netouží příliš rezignovat ani na vizuální vlastnosti, musí se připravit na vyšší výdaje. Hodně peněz spolkne hlavně podlaha. 

Na druhou stranu je reálné celkem dost ušetřit na nábytku, který se dá sehnat i z druhé ruky. Co se střechy týče, i zde je možné dostat se na relativně dobré peníze. Hlavní je zrovna v tomto případě příliš nešetřit. Takový krok se totiž nikdy nevyplatí.

Žádné plachty ani nic podobného

Vytvořit si zastřešení na terasu za několik málo tisícovek je svůdné. Je však potřeba těmto svodům odolat, protože když jim člověk podlehne, obvykle stejně nakonec lituje. Řešení typu slunečník či natažená nepromokavá plachta nikdy dlouhodobě nefungují. První varianta není vhodná pro deštivé počasí, druhá je zase nestabilní, a navíc celkem ošklivá.

Je nezbytné se smířit s tím, že střecha nad terasou nějakou tu kačku uzme, nicméně se nemusí jednat ani o žádné velké výdaje. V současnosti je například možné si pořídit levné, a přitom dobré pergoly.

Dřevo je ideál

Pergoly jsou ideálním zahradním zastřešením, jelikož se dají použít samostatně i v rámci domu. Jde o poměrně jednoduché, avšak obvykle docela líbivé konstrukce, jež jsou běžně k vidění nejen na zahradách a dvorcích, ale třeba i v parcích či jako součást venkovních hospůdek.

Během výběru pergoly je nezbytné zohlednit nejen rozměry, potažmo typ, ale zároveň i materiál. Dnes jsou docela oblíbené třeba pergoly z hliníku či obdobně odolného kovu, nicméně velmi populární jsou i dřevěné varianty. O ty je sice nezbytné se náležitě starat, na druhou stranu je dřevo suverénně nejhezčí stavební materiál nejen pro účely zastřešení.

Jednoduchá montáž

Kdo si chce objednat pergolu, měl by si ji vybrat v prověřeném obchodě typu pergola-drevena.cz. Tam má zákazník jistotu, že dostane vysoce kvalitní produkt za dobrou cenu. Takovouto pergolu si navíc každý může složit sám, jedná se totiž o jednoduchou stavebnici.