kalibry

Jak zjistit vadné součástky v průmyslové výrobě? Účinnou metodou je využití kalibrů

Každý majitel průmyslového podniku chce docílit maximální efektivity práce. Je zapotřebí mít nejen spolehlivé zaměstnance, ale také špičkové stroje. Nedílnou součástí vybavení řady firem se stávají kalibry. S jejich pomocí se totiž výrazně snižuje výroba zmetkového zboží.

Proč jsou kalibry podstatnými prvky, bez nichž se řada firem v průmyslovém odvětví neobejde?

Různá měřidla a kalibry jsou důležitými pomocníky ve výrobě, a to hlavně ve strojírenském průmyslu, mnohdy však také v dalších odvětvích a oborech, kde je nutné klást důraz na maximální přesnost a preciznost. Jsou to právě kalibry, díky nimž se dají snadno a během pár vteřin zjistit odchylky, jež jsou pouhým lidským okem prakticky neviditelné.

Moderní závitové kalibry m42×1,5 určí rozdíly oproti potřebným parametrům až na tisíciny milimetru. Takovéto odchylky se pro laiky mohou zdát zcela marginální záležitostí. Stačí si ale představit, jakou spoušť by udělal závit třeba u plynového potrubí, který by nepasoval naprosto dokonale. Právě proto jsou kalibry dnes už takřka nedílnou součástí výrobního procesu a jsou nezbytné ke kontrole vyráběných součástek. Se závitovými kalibry M42×1.5 dokážou zaměstnanci pohodlně detekovat zmetky a následně je odstranit tak, aby se nemohly dostat ke koncovým zákazníkům.

Prodejce kalibrů všech druhů a rozměrů

Prodejem kontrolních kalibrů a nástavných kroužků, jež umožňují použít jeden typ kalibru pro měření závitů s různými rozměry, se v Česku zabývá společnost Michovský – TOOLS s.r.o. Nabízí skutečně široký sortiment kalibrů, a to včetně hojně využívaných NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a dalších. Veškeré informace o závitových kalibrech a kroužcích se dají najít na webu firmy – kalibry.cz. Na něm lze rovněž vyplnit a odeslat kontaktní formulář, pakliže o nákup kalibrů projevíte zájem.