malachit

Jak vybrat vhodný šperk jako dárek

Krásným a hodnotným dárkem je bezesporu šperk. Lze ho pořídit pro muže i ženu, dokonce se jím zavděčíte i dětem, je-li vhodně vybraný. Podle čeho byste se měli při jeho volbě řídit?

Šperky pro děti

Když je řeč o špercích pro děti, jsou to především holčičky, které nosí náušnice. Pokud tedy očekáváte narození nového člena rodiny, či už máte před sebou křtiny, můžete uvažovat o koupi jemného šperku pro miminko. Krásné náušnice ze zlata potěší, zprvu jeho rodiče, protože miminko takový dárek ocení až v pozdějším věku. Na výběr je celá řada dětských náušnice ze zlata, s drahými kameny i bez nich. Aby na tom chlapci nebyli ztrátoví, můžete i pro ně pořídit šperk – zlatý řetízek s přívěskem, jenž bude hezkou vzpomínkou třeba na den křestu nebo vítání do života. 

Šperky pro ženy

Vybrat šperk pro ženu nemusí být úplně jednoduché. V první řadě by měl totiž respektovat její vkus i to, k jakému účelu ho bude nosit. Některé ženy si potrpí na okázalé šperky s nezapomenutelným designem, jiné mají rády něco nenápadného, čím nevzbuzují tolik pozornosti. Něžně působí stříbrný náhrdelník s pravou říční perlou, který je k zakoupení na Tiniana. Ostatně zde je velký výběr šperků různého určení a druhu. Určitě vyberete to, co právě potřebujete – prsten, náhrdelník, přívěsek či náramek nebo náušnice.

Šperky pro muže

Kdo říkal, že pánové nemohou nosit šperky? To se velice mýlil, protože i zástupci silného pohlaví se rádi zdobí. Na rozdíl od žen ale dávají přednost masivnějším šperkům s drahými kameny. Moderní muž si může pořídit zajímavý energetický šperk, jenž vyzařuje pozitivní energii. Ozdobou je v něm především tmavě zelený malachit. Náramek bude vhodným módním doplňkem i dárkem pro muže. Pokud tedy ještě nemáte jasno, jaký šperk vybrat, toto bude dobrou volbou, která jistě potěší.