Jak vybrat vhodné záclony do bytu?

Bytový textil bývá běžnou součástí obydlí. Jeho výhoda tkví v tom, že prostor zútulní, dodá mu domácí atmosféru a vtiskne i osobitý styl toho, kdo v bytě bydlí. Záclony jsou například důležitým prvkem při dekoraci interiéru. Nejen že poskytují soukromí a omezují sluneční světlo, ale také přidávají k estetice místnosti. Při výběru záclon do bytu je důležité zvážit mnoho faktorů, včetně materiálu, barvy a stylu.

Co je třeba při volbě záclon zvážit

Před tím, než začnete vybírat záclony, zvažte, co od nich očekáváte. Potřebujete záclony pro ochranu soukromí a pro blokování slunečního světla? Chcete záclony, které izolují místnost od chladu a hluku? Věnujte pozornost těmto faktorům a vyberte záclony, které nejlépe splňují vaše potřeby. 

Je také rozdíl, jestli pořizujete záclony do bytu s menším přirozeným světlem, nebo do takového, kde je ho dostatek. V obchodech, v nichž se prodává bytový textil, je k dispozici velké množství různých druhů záclon, které se od sebe liší materiálem, výškou, vzorem.

Hotové voálové záclony

Barva a vzor záclon jsou důležité pro celkový vzhled místnosti. Ideální je, pokud s vybavením pokoje ladí. Pokud hledáte záclony, které mají být výrazné a upoutají pozornost, zvažte hotové záclony s neobvyklými vzory. Záclony, které se hodí do každého interiéru, jsou obvykle jednobarevné v neutrálních barvách, jako jsou bílá, šedá a béžová. Můžete také vsadit na hotové voálové záclony. Jedná se o materiál, který je jemný a lehký. Hodit se tedy bude všude tam, kde potřebujete vytvořit pocit vzdušnosti.

Závěsy na okna

Vedle záclon jsou to závěsy na okna, které pomáhají vytvářet příjemnou atmosféru v bytě. Můžete je sladit s vybavením interiéru, a nebo naopak je pořídit v kontrastních barvách, a tím získat v místnosti výrazný prvek. Závěsy mají i zatemňovací účel. V tomto případě je vhodné vybrat ty, které jsou ušité z pevné a nepropustné látky.