Jak vybrat herní počítač: Záleží na grafické kartě, procesoru i dobrém chlazení

herní repasované - notebooky

Hraní počítačových her je zábavou nejen mnohých teenagerů, ale také dospělých. K tomu, aby byl ze hry ten správný požitek, je třeba mít vhodný počítač nebo notebook. Jeho hlavní předností by měl být grafický výkon. Na co dalšího je třeba se při výběru nové herní mašiny zaměřit?

Pro herní PC je rozhodující výkon

Stejně jako se modernizují počítačové hry a jsou vydávané stále novější s vyšším nárokem na hardware, tak i výrobci počítačů a notebooků zlepšují své produkty. Když si vybíráte nový herní počítač, musíte proto myslet dopředu a zvolit takový, aby neměl problém rozjet graficky náročnější hru. Jednotlivé modely se často liší v ceně i o několik desítek tisíc, tudíž je třeba si ujasnit, kolik peněz jste ochotni investovat.

Co dalšího by měl herní počítač či notebook splňovat? 

Pokud budete na notebooku zároveň hrát i pracovat, volte vždy herní PC, nikoliv z kancelářských sestav, které by hrát hry nemusely stíhat. Důležité je také si uvědomit, kolik času hraní budete věnovat a jestli se vám tedy vyplatí zakoupit ten nejmodernější model. Otázek je plno, nyní si stačí na ně odpovědět, abyste si udělali představu o tom, co si tedy domů pořídit.

Až budete znát správné odpovědi, pak budete vědět, jaké parametry by měla mít grafická karta, procesor a operační paměť RAM. 

Co takhle vyzkoušet repasované zboží?

Jestliže nemáte k dispozici velkou finanční hotovost, nebo se vám nechce dávat hodně peněz do nákupu té nejrychlejší herní sestavy, existuje tu další možnost. Tou jsou herní repasované – notebooky a repasované herní – PC. Jedná se o poctivé pracanty s vysokým výkonem, kteří vám ještě při hraní i těch nejnáročnějších počítačových her dobře poslouží po dlouhou dobu. Ještě předtím, než jsou dané do prodeje, procházejí zátěžovým testováním a vždy jsou připravené k okamžitému použití.

Sdílet článek