Jak si vybrat vhodnou matraci na spaní, abyste se budili odpočatí?

vrchní matrace

Kvalitní spánek je důležitým předpokladem pro to, abyste si dobře odpočinuli. Pokud se ráno budíte rozlámaní, na vině může být také nevhodná matrace. Na ní hodně záleží, jak se vyspíte. Určitě stojí za to jejímu výběru věnovat dostatek času a nic neuspěchat. Jaké existují možnosti?

Velký výběr matrací

Matraci pochopitelně lze koupit i na internetu, ale určitě vhodnější je vyzkoušet si osobně, jak se vám na jednotlivých typech matrací leží. V nabídce kamenných obchodů jsou různé druhy matrací – z PUR pěny, z HR pěny, z líné pěny, pružinové, taštičkové, latexové, lamelové nebo sendvičové. Jak je vidět, výběr je skutečně bohatý, a každému vyhovuje něco jiného. Někdo má rád měkčí spaní, jiný raději spí na tvrdém povrchu.

Podle čeho se orientovat při výběru matrace?

Protože je nabídka matrací pestrá, je třeba si ujasnit, jaké vlastnosti u matrace budete preferovat. Řídit se můžete délkou, šířkou i výškou vrchní matrace. Zajímat by vás měla i nosnost a prodyšnost. Něco jiného je, bude-li na ní spát stokilogramový muž než drobná žena. A určitě vybírejte matraci i podle toho, pro koho je určená – pro dospělé, děti, seniory nebo pro příležitostné spaní hostů u vás doma. Pochopitelně, že hotely budou pro své návštěvníky vybírat zcela jiný druh matrace.

Pružinové matrace pro maximální pohodlí

Kdo chce matraci, která mu vydrží dlouho, pak by se měl dívat na pružiové matrace, které poskytují podporu tělu tak, aby jeho hmotnost byla rovnoměrně rozložená po celé ploše. Protože tyto matrace nemají pevné rámy, měly by být uložené na laťkovém roštu v rámu postele.

Existují dva druhy pružin – bonellové a taštičkové. U bonellových pružin bývá tvrdší povrch. Příjemná je hlavně jejich dostupná cena. Taštičkové pružiny zase nabízejí vysokou stabilitu a díky velkému množství opěrných bodů se matrace velmi dobře přizpůsobuje tělu.

Sdílet článek