Jak na výběr správné zakrývací plachty

33 (1)

Zakrývací plachta slouží k ochraně majetku před zimou, deštěm nebo jinými vlivy, které snižují životnost nebo přímo poškozují vaši věc. Ale věděli jste, že záleží také na tom, jakou plachtu si vyberete? Nekvalitní nebo nevhodně zvolená zakrývací plachta je naprosto k ničemu, a proto vám přinášíme návod, jak vybrat správnou zakrývací plachtu.

Na co budete plachtu využívat?

Při výběru je dobré rozmyslet si, na co budete plachtu používat. Zakrývací plachty se prodávají v různých gramážích a každý typ se hodí pro něco jiného. Lehkou a jemnou plachtu využijete v případě, že potřebujete zakrýt nábytek při malování. Naopak na přikrytí dřeva, starého automobilu nebo čehokoliv jiného, co chcete uchránit před vlivem počasí, se hodí plachty s větší gramáží, které jsou výrazně odolnější.

Podle rozměrů

Výběr správné zakrývací plachty nezapomeňte podřídit tomu, jaké rozměry potřebujete. Špatně zvolený rozměr, který bude malý, je naprosto k ničemu a na druhou stranu je zbytečné pořizovat příliš velkou plachtu, když ve výsledku využijete pouze polovinu. To stejné platí i v případě, že chcete pořídit autoplachtu na zakrytí nepoužívaného automobilu nebo jako náhradu garáže.

Vybírejte u profesionálů

Z dlouhodobého hlediska se skutečně nevyplatí, když si pořídíte levnou a nekvalitní plachtu ze supermarketu. Příliš dlouho nevydrží a za čas budete muset shánět novou. Oproti tomu kvalitní plachta například od firmy Plachty Petr Štěpáníkvydrží skutečně dlouho a je naprosto spolehlivá. A tak si místo několika nekvalitních plachet raději pořiďte jednu opravdu pořádnou.

Nebojte se a ptejte se

Pokud si nevíte s výběrem rady nebo máte speciální požadavky, není nic jednoduššího, než se zeptat. Nechte si poradit při výběru nebo si objednejte plachtu přesně podle vašich potřeb.

Sdílet článek