Jak funguje modul vzdáleného odpočtu elektroměrů a plynoměrů?

V posledních dvou letech ceny za energie rostou, navíc je kladen důraz na šetrné zacházení s energetickými zdroji, přičemž z daných důvodů se do popředí prodírají moduly vzdáleného odpočtu elektroměrů a plynoměrů. V následujících řádcích vám prozradíme, proč se vyplatí do takových inovativních systémů investovat. 

Co si představit pod modulem vzdáleného odpočtu? Ve své podstatě se jedná o sofistikované zařízení, které umožňuje bezkontaktní, automatický a pravidelný sběr dat z elektroměrů a plynoměrů. Spojen je potom s centrálním softwarovým systémem, který analyzuje nashromážděná data, a tím pádem umožňuje podrobný přehled spotřeby energie na dálku. 

Výhody modulů vzdáleného odpočtu

První a taktéž hlavní výhodou je, že modul vzdáleného odpočtu elektroměrů a plynoměrů eliminuje chyby spojené s manuální prací. Poskytuje tedy přesná a transparentní data o spotřebě. 

V současné době je kladen důraz na automatizaci, takže modul vzdáleného odpočtu plynoměrů a elektroměrů je velkým tématem, neboť se tím snižují náklady spojené s ručním odečítáním. V případě neobvyklých výkyvů ve spotřebě je možné okamžitě reagovat. 

Systém je naprosto flexibilní, navíc je vhodný jak do malých, tak i velkých provozů. Používá se v bytových domech, průmyslových podnicích, ale i energetických společnostech. 

Představujeme EL-MIK

Pokud hledáte spolehlivého partnera pro implementaci modulů vzdáleného odpočtu, obraťte se na společnost EL-MIK, která má dlouholetou tradici v oblasti měřicích systémů. Klade důraz na kvalitu, přesnost a inovace. EL-MIK je profesionál s komplexním řešení, jež naplní vaše očekávání a také potřeby. 

Vstupte do nové správy energií s EL-MIK. Stačí se podívat na webovou stránku tohoto odborníka a vybrat si z nabízených služeb.