investiční zlato

Investice do nemovitostí versus investice do zlata

Přemýšlíte, do čeho investovat svoje pečlivě našetřené peníze, aby se vám investice co nejvíce vyplatila? Pak přemýšlíte dobře, zejména v dnešní době, kdy světu vládne pandemie a finanční jistoty jsou tématem více než kdy jindy. Tento náš článek je určen pro laickou veřejnost, která netráví hodiny na burzovních serverech a nepatří mezi odborníky na akcie. Osloví spíše lidi, kterým se podařilo našetřit peníze a rádi by je investovali v jednoduché a základní formě. Zde se nabízí dvě nejčastěji vyhledávané možnosti – a sice investice do nemovitostí a investice do zlata. Pojďme si to shrnout.

Majetek bez starostí

Řekněme, že disponujete milionem korun. S touto částkou už můžete pomýšlet na starší byt ve větším městě. Nebo můžete peníze vložit do základu hypotéky, půjčit si větší částku a pořídit si krásný byt v novostavbě. Stejně tak ale můžete koupit například garáž. Vzhledem k tomu, že je výrazně levnější než byt, můžete jich pořídit hned několik. I peníze za pronájem se vám pak budou násobit. Důležité ale je uvědomit si, že zatímco na koupi bytu vám banka hypotéku poskytne, na koupi garáže nikoli. Jaké jsou aktuální ceny bytů a na co byste mohli dosáhnout, zjistíte jednoduše na katastru nemovitostí. Koupě nemovitostí není složitá a zisk vám může dlouhodobě produkovat nájemné. I tato alternativa má ale své nedostatky. S bytem či domem jsou totiž starosti – od pronajmutí, přes údržbu, až po poptávání realitních kanceláří a rekonstrukce.

Zlato je sázkou na jistotu

Mezi další velmi významné a stále oblíbenější investice patří investiční zlato. Zlato má vedle jiných forem investic (do diamantů, do obrazů, do starožitností apod.) ale jednu velkou výhodu. Při nákupu zlatých slitků se totiž vyhnete platbě DPH. Ovšem žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Českému trhu tedy vévodí zlaté cihly původem ze od švýcarských rafinérií. A kde investiční zlato získat? Stačí navštívit specializovanou prodejnu v Obecním domě, která navíc v časech karantény nabízí doručení zlata formou diskrétní a pojištěné zásilky přímo k vám domů.