Interiér zkrášlí samolepicí tapety

tapety

Pamatujete si ještě na ty staré nevzhledné tapety, které měla doma vaše babička? Ano, těm už odzvonilo. Od té doby však technologie velmi pokročily a dnešní tapety jsou mnohem snazší na aplikaci, a především výrazně hezčí. Jsou dostupné ve spoustě vzorů i barev.

V současné době jsou populární zejména vliesové tapety, které kombinují moderní vlastnosti a snadnou aplikaci. Výborně překrývají drobné trhliny, zůstávají pružné i po nalepení a pracují se stěnou. Stěna pod nimi může dýchat, jsou stálobarevné. Rodiče menších dětí potěší, že jsou omyvatelné. A aplikace? Lepí se zasucha, stačí jen natřít stěnu lepidlem a přitisknout. Přesahy u parapetů apod. se dají okamžitě odříznout a odstranit. Spoje se řeší tak, že se sousední pruhy přeloží přes sebe, přitlačí ke stěně a jedním řezem se proříznou obě tapety. Ani odstraňování není žádný složitý úkon. Špičkou nože se odlepí růžek tapety, tapeta se sundá a hned je možné nalepit novou.

Velmi efektně vypadají tapety třeba na jedné zdi

Tapeta nemusí být vzorovaná, vyrábí se i jednolité barvy. Je pravda, že vytapetovaná celá místnost je spíše minulostí a obvykle se nic takového nedělá. Velmi trendy přístup je nanést tapetu pouze na jednu nebo dvě zdi a zbylé stěny vymalovat barvou, která s tapetou ladí. Z tapet se však dají vytvořit i pruhy na zdi, nemusíte tapetovat celou zeď.

Kromě toho tapety nejsou určeny pouze na zdi. Samolepicí tapety se dají aplikovat například na lednici, dveře, či dokonce na podlahu.

Nádherné jsou také fototapety

Tapety na zeď však existují i v kreativních variantách. Co byste řekli například samolepicí fototapetě planety Pluto, případně rovnou naší Země? Do dětského pokoje se hodí například Popelka v pastelových barvách, do pracovny třeba různé geometrické vzory. Fototapety bývají buď klasické papírové, nebo opět moderní vliesové. Ty se lepí skoro samy a určitě to zvládnete i bez pomoci odborníků.

Sdílet článek