hydrolyzovaný kolagen

I vaše vlasy potřebují péči

Pyšnit se krásnou a zdravou kšticí není jen tak. Za takto vypadajícími vlasy stojí hromada času a péče. Pokud je budete namáhat a příliš mnoho času jim věnovat nebudete, nemůžete očekávat, že se krásnou hřívou budete moct chlubit jako vaše sousedka. Pojďme si prozradit, co péče o vlasy obnáší. 

Užívání kolagenových doplňků stravy

Elixír mládí, tajemství omlazení či odpověď na otázku „Jak na krásné vlasy„. To všechno je hydrolyzovaný kolagen, který by po pětadvacátém roce života měla konzumovat každá žena. Po překlenutí této životní hranice totiž dochází ke ztrátě nepostradatelné bílkoviny, což má vliv na lámající se vlasy či povislou pokožku. 

Chovejte se k vlasům šetrně a s láskou

Neustálé experimentování s barvami z drogerie, zesvětlování na desetkrát, abyste dosáhli oné platinové blond, každodenní žehlení a foukání po každém umytí, to vše jsou v podstatě zabijáci veškeré přirozené výživy vlasů. Výsledkem budou ve většině případů vysušené vlasy jako chemlon, které se budou lámat. A takovéto škody se potom už jen těžko napravují.

Chovejte se proto k vlasům uvědoměle. Na barvení choďte ke zkušenému kadeřníkovi a pokuste se na ně používat co možná nejméně tepla. Pokud se přece jen rozhodnete po fénu či žehličce sáhnout, vždy použijte na vlasy tepelnou ochranu.

Pozor také na péči o mokré vlasy. Pokud jsou totiž vlasy vlhké, nebo dokonce mokré, jsou velice náchylné na poškození. Nikdy je proto nedrhněte ručníkem, ani za mokra nemotejte do drdolů nebo culíku a hlavně, a to je důležité, vlasy začínejte česat od konečků a postupujte postupně až ke kořínkům, abyste za ně zbytečně neškubali. Podle mnoha kadeřníků se vyhýbejte i spánku s mokrými vlasy, což vede k jejich lámání. A se zmiňovaným česáním také pár minut počkejte, až trochu proschnou.