I malé kuchyně mohou být praktické a zajímavé

Malé kuchyně

Čeká vás stěhování do nového bytu? Pak možná právě řešíte, jak bude vypadat vaše kuchyně. Ne vždy bývá součástí vybavení, takže je třeba si pořídit zcela novou. Nápadů máte více než dost, ale jste limitováni prostorem? I z malé místnosti lze vykouzlit příjemné místo pro přípravu pokrmů. Jak na to?

Malé kuchyně ve stylu Provence

Panelákové byty obvykle nedisponují prostornou kuchyní, takže je nutné se při jejím zařizování přizpůsobit vašim možnostem. Malé kuchyně, vkusně a s citem zařízené, dokážou nabídnout praktické prostředí. Klidně se můžete pustit do zařízení kuchyně ve stylu venkovské francouzské Provence. Stačí dodržet pravidla, která tento styl vyžaduje. Jemné pastelové tóny, kombinace dřeva a kamene a květinové motivy budou přesně to pravé. Zajímavě vypadá kuchyňská linka v mátové barvě. I v menším prostoru je možné mít kuchyni do tvaru písmene L, jež šetří místo.

Ergonomie na prvním místě

Při zařizování kuchyňské linky stojí na prvním místě ergonomie. Tedy rozvržení jednotlivých skříněk a pracovní plochy tak šikovně, aby se zde pohodlně pracovalo. Kuchyně Gabon, jež navrhuje tým profesionálních designérů, splňují všechna tato pravidla beze zbytku. Vycházejí z dlouhodobých odborných zkušeností a dokážou navrhnout kuchyni i podle přání zákazníků. Vedle ergonomie jsou důležité také použité materiály. V dnešní době se velmi často pracuje s MDF deskami s laminovaným povrchem, který může v lesklé i matné úpravě. Lesku se nemusíte bát, protože při použití moderních čistících prostředků je údržba takové kuchyně jednoduchá.

U výběru domácích elektrospotřebičů vsaďte na kvalitu

Také u volby kuchyňských spotřebičů je lepší neponechat nic náhodě a pečlivě vybírat produkty, které jsou kvalitní a praktické. A které se pochopitelně také designově hodí ke zvolené kuchyni. Zajímavé a praktické jsou vestavěné spotřebiče, jež vytvářejí společně s kuchyňskou linkou jednotnou plochu.

Sdílet článek