Hutní materiály mají rozsáhlé použití

nerezová ocel

Lidé se neradi loučí s něčím, co jim dobře slouží a používají to dlouhé roky. Hutní průmysl zahrnuje materiály, které by lidstvo skutečně dost postrádalo, například jde o hliník, plast, nerezovou ocel, ale také o speciální letecké materiály. 

Produkty užitečné pro mnoho oborů

Pravdou je, že v současné době existují mnohé technologické postupy, díky nimž se jednoduše zpracovávají materiály na výrobky, které se následně stanou užitečnými pro firmy a soukromé osoby podnikající v různých odvětvích průmyslu. Praktické hutní výrobky využívají nejen výrobní podniky, ale také požární ochrana, letectví, řemeslníci, stavebnictví apod. Ani domácí kutilové nezůstávají pozadu a neustále vymýšlí, jak by se co nejlépe využily plechy, tyče, desky, trubky v mnoha tvarech a rozměrech. Hliník se velmi snadno zpracovává, k jeho oblíbenosti přispívá využívání jeho slitin, protože tím se dost vylepší jeho vlastnosti. Vyniká pevností, lehkostí, trvanlivostí a odolností proti korozi. 

Ocel v mnoha druzích

Ocel není jen jedna, ale dělí se na několik typů, vyznačujících se odlišnými vlastnostmi. Jednotlivé rozdíly poznáte především v odolnosti proti korozi, což je udáváno za specifický faktor. Pro lepší rozeznávání nerezových jakostí se používá číslování. 1.4104 / 430 F se hodí do prostředí s vodou a párou, kde zaručeně dobře odolá korozi. Tento druh je konkrétně leštitelná, magnetická a martenzitická ocel s obsahem síry. Hodně často se s ní shledáte při používání k obrábění na automatech. Dobře kalitelná ocel v tyčích se schovává pod číslem  1.4112 /440 B. Břity vah, nože, hřídele, chirurgické a další nástroje, to je několik konečných výrobků, které z ní vznikají. Tento leštitelný, magnetický a martenzitický typ patří k oblíbeným. Skvělou kalitelnost oceníte u 1.4006 / 410, ale obtížněji se svařuje. V tomto případě můžete volit tyče, někdy i plechy v žíhaném či zušlechtěném stavu QT650.

Sdílet článek