Opel Mokka

Hurá na hory s bezpečným autem

Výlet na hory může zhatit je pár věcí, například nedostatek sněhu či malé auto nevyhovující počtu pasažérů. S tím prvním si bohužel sami neporadíme, ovšem zvolit správné auto je více než snadné. Spousta lidí si totiž mylně myslí, že nejvýhodnější je co nejlevnější pronájem vozidla, kam se naskládá celá početnější rodina. Já se chystám na hory a tuto variantu jsem okamžitě zamítl. Raději si připlatím za kvalitní, komfortní a samozřejmě bezpečné vozidlo, protože cesta do Alp bude trvat až osm hodin a rozhodně se nechci mačkat v nějaké plechovce.

Jaký model vybrat?

To je otázka, kterou si pokládám i já, jakožto automobilový laik. Klíčová je pro mě bezpečnost, ale také pohodlí a spousta výhod. V kokpitu auta očekávám možnost připojit telefon, vyhřát si sedačku nebo využívat bezpečnostních funkcí, jako je sledování pruhu anebo parkovací asistent. A protože nechci vypadat jako hlupák z města, musím si vybrat vůz s náhonem na všechna čtyři kola, protože jen takové auto si poradí na zledovatělých cestách. Obrovský výběr aut přesně podle mých požadavků mi nabídl easyrent.cz. Našel jsem tam třeba Karoq od Škodovky, parádní pětimístné auto s automatickou převodovkou a dostačujícím výkonem. Stylový Minicooper Clubman bych volil v případě, že bychom jeli s přítelkyní sami. Jenže se s námi na hory chystá ještě brácha s výbavou na sjezdovky. Vůbec by mi nevadilo otestovat na vozovce luxusní Audi Q7, ale dospěl jsem k názoru, že i když je pronájem cenově dostupný, není pro naši partu úplně vhodný. Dlouho jsem váhal nad LandRover Discavery s panoramatickou střechou. Tuto plechovou krásku si ale určitě půjčím na svatbu, protože pronajmout auto i s řidičem se hodí pro jedinečné události. Spoustu doporučení jsem dostal i na Mercedes s navigačním systémem a tempomatem, jenže Mercedes Benz Vito pro větší skupiny v naší sestavě aktuálně nenaplníme.

Zlatá střední cesta

Po dlouhém zvažování jsem vsadil na Opel Mokka. Exkluzivní nabídka se nedala odmítnout, navíc auto je vybaveno vším, co jsme potřebovali, od adaptivních světlometů s LED až po parádní spotřebu, tempomat a parkovací senzory. Easyrent.cz mě navíc nadchnul svými doplňkovými službami – určitě si nenechte ujít příležitost a využijte možnosti sjednání 0 % spoluúčasti, komplexních asistenčních služeb. Samozřejmostí je nájemní smlouva pro více řidičů bez příplatku a pro cestování po placených úsecích též dálniční známka.