Exotická dovolená na ostrově Tonga

boat-962799_1280

Vyrazit na skvělou exotickou dovolenou je možné do všech koutů světa. Jestliže nechcete trávit čas v některých již celkem známých lokalitách, jako jsou například Kanárské ostrovy, nebo Bali, vyplatí se poměrně neznámý ostrovní stát Tonga. Že o něm nic nevíte? Nevadí, rádi vám základní informace poskytneme a doporučíme také cestovní kancelář, s níž můžete na skvělý originální pobyt vyrazit.

Zapomenutý kout světa

Skvělá exotická dovolená v zapomenuté části světa. Přesně takto by se dal charakterizovat pobyt v tomto ostrovním státu v jihozápadním cípu Tichého oceánu. Již od roku 1875 je Tonga díky tehdejšímu králi konstituční monarchií. Jednou z hlavních devíz země je krásná příroda. Rostou zde velmi zvláštní typy stromů, mezi které patří například morušovník papírový. Budete-li mít štěstí, spatříte i největší netopýry světa, jež jsou označováni jako létající lišky.

Spolehlivé počasí a přátelští obyvatelé

Tonga představuje z hlediska počasí velmi stálou destinaci. V červnu a červenci tady panují teploty pohybující se okolo 16- 21 stupňů Celsia. Po zbylou část roku je na teploměru zaznamenávána průměrná teplota 27 stupňů Celsia. Pro návštěvu je ideální období od května do října. Během ostatních měsíců mohou hrozit cyklóny a je zde vcelku vysoká vlhkost. Mnohé zájezdy na míru se proto plánují na letní období. Místní obyvatelé jsou přátelští a hovoří tongáštinou. Komunikovat ale zvládnou i v angličtině.

Vyberte si pobytový program

Pohodová dovolená na míru strávená na ostrově Tonga nemusí být pouhým snem. CK Monoi vám ji zprostředkuje, a to v jakékoli skupině ostrovů. Zajímavé jsou především hlavní ostrovní skupiny Vava´u, Ha´apai či Tongatapu. Zejména na Vava´u si budete moci užívat pestrého vulkanického prostředí. Na ostatních ostrovech se nacházejí krásné korály. Pozorovat zde budete moci i velryby.

Sdílet článek