Elektronické cigarety jsou rozhodne výhodnější než klasika

Snad každý kuřák ročně utratí desítky tisíc korun, což není zrovna málo a o negativním vlivu tabáku na zdraví snad ani nemá cenu hovořit. Problém je, že nikotin je natolik silná droga, že se jí nedá lehce uniknout.

Je však možné ji užívat přeci jen o něco zdravěji, třeba v rámci elektronických cigaret. Ty nejsou ani zdaleka tak škodlivé jako tabákové výrobky, a přitom poskytují víceméně stejný požitek.

Negenerují dehet a spol

Největší problém cigaret spočívá v hoření tabáku, během čehož se tvoří různé jedovaté látky. Ty pak člověk inhaluje, a tím si postupně způsobuje různé zdravotní problémy. Látky typu benzen či dehet by nikdo do sebe běžně nevpravil, nicméně kuřáci to dělají několikrát denně.

Elektronické cigarety nehoří, jen zahřívají náplň, jejíž obsah následně putuje do plic. Během zahřívání se výše zmíněné látky prokazatelně netvoří a vapování je proto daleko bezpečnější než kouření.

Jsou přípustné i v restauracích

Jelikož se z elektronických cigaret neline zdraví poškozující dým plný různých jedovatých látek, je možné vapovat například i v restauracích, kde už je nějaký ten pátek kouření zakázáno. 

Dým vycházející z e-cigarety nejenže nezapáchá, ale často je díky příchuti dokonce voňavý. Obvykle ho lidé ani nezaznamenají, jelikož se poměrně rychle rozplývá v ovzduší a netvoří žádnou mlhu, která je typická pro kouř z cigaret a doutníků.

Jsou cenově dostupné

Vapování je tedy jednoznačně zdravější než kouření, ale je také levnější? V podstatě ano. Standardní elektronická cigareta sice může stát pěkných pár stovek a náplně také nejsou zadarmo, nicméně v konečném důsledku nakonec člověk ušetří.

A kdo nechce platit za dražší standard, může klidně sáhnout po jednorázových elektronických cigaretách Elfbar vape. Ty stojí podobné peníze jako krabička kuřiva a nabízí zhruba 600 potáhnutí.

Elfbar prodej běžně probíhá na internetu, konkrétně v e-shopu této značky, takže není nutné zdlouhavě hledat vhodnou kamennou prodejnu.