záclony

Elektrické garnýže a kolejničky zajistí větší pohodlí

Garnýže jsou součástí mnohých interiérů: dokážou jim dodat šmrnc a styl. Mohou ale způsobit také zatmění v místnosti, takže se vám bude dobře spát. Při rozsvěcení je vhodné zatáhnout závěsy nebo záclony, abyste se uchránili nechtěných pohledů zvenčí. A právě zde nastává ta potíž: stali jsme se velice pohodlnými a zatahování závěsů je pro nás obtěžující záležitostí. Nemusíte ale zatahovat sami: od toho jsou na trhu elektrické garnýže a kolejničky.

Vyšší cena

Jejich nevýhodou je v porovnání s ostatními garnýžemi je vyšší cena. Hodí se zejména do luxusních interiérů – například do místností, které jsou z velké části prosklené. Využít se dají nejenom v domácnostech, ale také komerčních prostorách. Elektrické garnýže a kolejničky se ovládají prostřednictvím tlačítka upevněnému na stěně nebo pomocí ovladače. Jejich cena se může zdát vysoká, ale porovnáte-li je s elektrickými roletami (ať už vnitřními nebo venkovními), jsou stále ještě levnější variantou.

Větší pohodlí

Zatáhnout můžete bez nutnosti vstávat. Nebudete tak rušeni od činnosti, kterou právě děláte: což se může hodit jak doma při odpočinku, tak také při konferencích, kdy chcete promítat svým obchodním partnerům určitá data. Elektrické garnýže se hodí zejména pro vysoké stropy, protože právě u nich může být problém s odhrnováním.

Tipy při nákupu

Pokud budete elektrickou garnýží vybavovat více oken v rámci jedné místnosti, pamatujte na to, že byste měli zvolit pouze jeden typ garnýže na všechna okna. Platí to pro materiál (vyberte si vždy jen jeden), počet řad (tj. buď jednořadé nebo dvouřadé kolejnice na všechna okna), tak také pro uchycení (buď do stropu, nebo do zdi). Toto pravidlo bychom měli zachovat v případě elektrických i manuálních typů garnýží a v každé místnosti. Pokud nemůžete sehnat stejný typ garnýží (například jedna praskla nebo se prověsila), je lepší koupit všechny garnýže nové.