Dovolená v Africe: Atraktivní místa, divoká příroda a dobrodružství

safari Afrika

Cestování vnáší do života zábavu i poznávání nových krajů a zvyků. Na cestách se člověk rozhodně nenudí, protože často objevuje neznámé prostředí. Z něho může načerpat poznatky, jež udělají jeho život bohatší. Ať už se rozhodne cestovat po Evropě, nebo se vydat dále přes oceán, vzpomínky na jeho cestu mu už navždy zůstanou. Co takhle vyrazit do Afriky?

Už jste byli na safari?

Evropské země jsou pro cestovatele moderními destinacemi, v nichž se může seznámit s řadou historických pamětihodností, ochutnat jejich tradiční pokrmy a poznat tamní život. Cestovatelská duše však obvykle touží poznat i exotické končiny, kde je život tak odlišný od toho, na co je zvyklá. Třeba safari Afrika je právě tím zajímavým místem, kde divoká příroda nabízí nezapomenutelný zážitek na celý život. Co může být lepšího než vidět zvířata v jejich přirozeném prostředí, a nikoliv jen v zajetí zoologických zahrad.

Místa, která rozhodně musíte navštívit

Černý kontinent v sobě skrývá spoustu atraktivních míst. Safari Botswana nejsou jen zebry, plameňáci, lvi a leopardi. Na řece Zambezi na hranicích Zimbabwe a Zambie leží Viktoriiny vodopády, jedna z atrakcí zdejší krajiny, kterou si žádný cestovatel nesmí nechat ujít. A co takhle vyrazit na solné pláně Makgadikgadi na sever Botswany, kde se pravděpodobně začala historie homo sapiens. I delta Okavango je zajímavým cílem výletu s labyrintem říček a mokřadů, v nichž rostou krásné lekníny a žijí zvířata pro Afriku typická – sloni, hroši i lvi.

Dovolená na míru

Svou dovolenou v Africe si můžete naplánovat přesně podle vašeho přání. Není problém vyrazit na výlet terénním automobilem, na člunu nebo vzlétnout do výšky malým letadlem a podívat se na stáda antilop. Jestliže vás zajímá život křováků a chtěli byste poznat na vlastní oči, jak žijí, i to se vám může splnit. Jsou to přátelští lidé a na setkání s nimi určitě nikdy nezapomenete.

Sdílet článek