Dovolená v Bulharsku

Do Bulharska za přírodou a historií

Bulharsko se rozprostírá na Balkánském poloostrově a turisté si odtud odvážejí spoustu zajímavých zážitků. Záleží na každém, jestli upřednostní odpočinek na pobřeží Černého moře, nebo zda se vydá za poznáváním památek a přírodních krás.

Zábava za každého počasí

Pokud patříte k turistům, kteří jezdí do zahraničí hlavně kvůli koupání v moři, vyberte si pro pobyt u Černého moře hlavní sezónu od června do konce října. Oblast se vyznačuje mírnými zimami, během léta očekávejte až třicítky. Bulharsko dovolená se však určitě vydaří, i když počasí nebude příliš vstřícné. Uspořádejte výpravy za přírodními zajímavostmi. Milovníky přírody nadchnou vodopády, jeskyně, jezera, kopce, údolí a pohoří se zelení. Hodně se navštěvují národní park Pirin a přírodní rezervace Srebarna se sladkovodním jezerem s mnoha druhy ptáků a krásným okolím. Horské oblasti ukrývají termální lázně a prameny. V přímořském letovisku Burgas lze vyzkoušet bahenní lázně pod širým nebem.

Schůzky s historií na dovolené v Bulharsku

Bulharsko se pyšní i bohatou historií s mnoha zachovalými památkami. Na tomto území patřili k nejstarším známým obyvatelům indoevropští Thrákové, jejichž dobu připomíná hlavně hrobka u vesnice Sveštari nebo hrobka v Kazanlaku, obě se stářím více než dva tisíce let. Vydejte se na severovýchod země, kde u vesnice Ivanovo spatříte úchvatný komplex kostelů, kaplí a klášterů vysekaných do skal. Dovolená v Bulharsku vám umožní obdivovat římské vykopávky v Plovdivu, ale rovněž středověké památky – kostel Bojana, Rilský klášter. Uspořádejte výlet do Nessebaru s unikátní architekturou a starobylým vzhledem. Ve městečku Pomorie probádejte klášter Svatého Jiří a v nejstarším městě bulharského Černomoří Sozopolu vás čeká historie doslova na každém kroku. A po svých toulkách ochutnejte typickou bulharskou hostinu se čtyřmi chody.