Díky filtračním systémům můžete pít chutnější vodu z kohoutku

filtrační systémy

Dle doporučení lékařů by měl člověk denně vypít něco mezi dvěma až třemi litry vody. Je to moc, nebo málo? Z pohledu toho, který musí nosit z obchodu PET láhve s minerálkami pro celou rodinu, je to množství opravdu velké. Potřebu pití vody však lze řešit poměrně jednodušeji tím, že si do kelímku natočíte vodu z kohoutku. Nechutná vám? Pak si ji přefiltruje.

Filtrací vody k její lepší chuti

Asi to známe všichni, že kohoutková voda je občas hodně cítit po chloru. Pokud však použijete filtrační láhve, nepříjemné pachuti v ní se lehce zbavíte. Jedná se tedy o užitečného pomocníka, jehož lze používat každý den. Značka Brita je synonymem pro kvalitní filtraci, jejímž účelem je zbavit vodu z kohoutku nepříjemných pachutí a nečistot se zachováním všech zdraví prospěšných minerálů – vápníku nebo hořčíku. Filtrací upravená voda má vyšší alkalitu, která se vyznačuje příznivým vlivem na lidský organismus.

Jak filtrační láhve fungují?

Filtrační láhve jsou vyrobené z odolného plastu, díky kterému jsou lehké do ruky. Takže s nimi může snadno manipulovat i dítě. Kromě toho neobsahují škodlivý bisfenol A. Protože výrobce předpokládá časté použití láhve Brita v automobilech, vybavil ji patřičným tvarem a rozměry, aby se v držáku mohla dobře uchytit. Nezbytnou součástí filtrační láhve je filtr. Jeho životnost je dimenzovaná na 300 naplnění láhve vodou. Určitě je dobré mít doma v zásobě sadu náhradních filtrů. Jakmile si jednou zvyknete na pravidelné používání láhve Brita, už se jí nebudete chtít vzdát.

Na vodní kámen poslouží filtry do kávovarů

Nepříjemnou vlastností vody je hlavně to, že se z ní v kávovarech usazuje vodní kámen. Jedná se o přirozený proces, který však lze částečně eliminovat použitím filtru. Díky němu získáte také intenzivnější chuť připraveného čaje nebo kávy. Filtry do kávovarů značky Jura se instalují přímo v zásobníku vody a upravují vodu na pH neutrální.

Sdílet článek