Děti chtějí ven!

Dětská hřiště

Děti jsou radostným přírůstkem do každé rodiny. Především v kočárcích, zachumlané do zavinovaček, jsou tím nejroztomilejší na světě. Jenže čas rychle letí a než se nadějeme, potřebujeme místo, kde se mohou vyběhat. Zvláště ve městech ale někdy bývá problém najít místo, kde by si děti mohly nerušeně hrát. Všude samý beton a automobily, které by mohly nepozornému dítěti ublížit. Naštěstí si nejen městští radní již dávno uvědomili, že dětská hřiště jsou základním občanským vybavením. Ovšem ne každé hřiště se tak úplně povede. Jak zjistit, které je to pravé pro vás a vaše děti?

Kam za zábavou?

Někdy je složité objevit dobré místo či dětské hřiště, které by dítě bavilo a zároveň vyhovovalo i vám. Vznikl proto zajímavý web, který nabízí přehlednou mapu se zajímavými místy, kde můžete společně trávit volný čas. U každého hřiště je uvedena spousta zajímavých informací, včetně krátkého popisu a výčtu herních prvků, na kterých si vaše dítě může hrát. Dozvíte se také, zda je hřiště oploceno či zda jsou k dispozici záchody a pitná voda. Nechybí ani přehledná mapka, takže hřiště snadno najdete, i když jste třeba na výletě nebo na návštěvě u příbuzných.

Každý den s úsměvem

Hlídání děti je často dost náročná aktivita. Neustále něco vymýšlí a dospělí se někdy ani nestačí divit. Je proto velmi dobré připravit si pro dítě nějakou venkovní aktivitu, která ho zabaví ve chvíli, kdy už dětské hřiště ztratí své kouzlo. Může se jednat o různé sportovní aktivity nebo hry pro děti venku. Děti také velmi rády tvoří a nezapomeňte, že příroda je zdrojem zajímavých věcí, obrazů i barev. Malé dítě si tak s vaší pomocí může z barevných listů, klacíků a kamínků postavit snový hrad s princeznou, draky a vším, co k tomu patří.

Pokud byste hledali inspiraci a nevěděli, jak využít volný čas s dětmi, nezoufejte, internet je plný rad od zkušených maminek a aktivních rodičů.

Sdílet článek