Cloud a cloudové úložiště dat posunou firmu vpřed

cloud

Novým technologiím byste se neměli bránit. Dokážou firmě ušetřit čas i náklady, ačkoliv se zpočátku mohou jevit jen jako další investice. Příkladem technologie, která může pro společnost znamenat opravdovou revoluci, je cloud. Začněte ho konečně využívat naplno.

Cloud už dávno není jen módním slovem. Jde o něco, co se do našich životů začlenilo zcela běžně. Až byste se divili, kolik aplikací nebo nástrojů, jež denně používáte, využívá cloud.

Cloud nejsou jen služby jako Google Drive nebo OneDrive

Přesně tohle si spousta lidí představí, když se řekne cloud. Představa je to však dost omezená, protože cloud ve skutečnosti nemusí sloužit pouze k ukládání souborů. A také existují i mnohá další úložiště než notoricky známé Google Drive a OneDrive.

Cloud computing nebo software běžící v cloudu

A jaká jsou další využití cloudu? Pěkným příkladem je cloud computing, tedy princip, kdy máte hardwarové a softwarové prostředky dostupné vzdáleně. Nepotřebujete výkonný počítač, protože ten už někde existuje a vy se k němu pouze připojíte. Používání drahých výpočetních systémů samozřejmě něco stojí, ovšem když si spočítáte, kolik by vás stálo pořízení vlastního hardwaru a softwaru i jeho údržba, na výhodnější částku se pravděpodobně nedostanete. Využívat zdroje umístěné externě navíc šetří spoustu starostí.

CRM software a další aplikace využívající cloud

Drtivá většina aplikací, které dnes používáte, nějakým způsobem používá cloud. Minimálně v něm ukládá data, abyste je měli k dispozici odkudkoliv, když se přihlásíte z počítače, tabletu či telefonu. Třeba i známý CRM systém Sugar CRM má svůj SugarCloud.

Privátní cloudové úložiště dat od menšího poskytovatele

Vývojáři takových aplikací samozřejmě nepoužívají veřejné cloudové služby jako Google Drive, Dropbox nebo OneDrive. Vybírají si privátní cloudy a to stejné může udělat také vaše firma. Možnou volbou je třeba české cloudové úložiště dat se zajímavými tarify už od 20 GB prostoru.

Sdílet článek