Citlivá kůže? Problém většiny populace…

Kosmetika pro citlivou pokožku

Máte pocit, že rok od roku přibývá reklam na produkty, které jsou ohleduplné k citlivé pokožce? Pomineme-li fakt, že se většinou jedná jen o reklamní taháky, výrobci kosmetiky mají vážný důvod, problémy minimálně poloviny populace, neignorovat. Ano, čtete správně. Odborníci se nebojí hovořit o 60 % žen a 40 % mužů. V posledních dvaceti letech přitom počet lidí s citlivou kůží výrazně stoupl, a v budoucnu bude ještě hůř.

O co jde? Přecitlivělost není nemoc!

Jak definovat citlivou pokožku? Nejde o onemocnění, „jen“ o přehnanou reaktivitu na určité podněty. V praxi se projevuje pnutím, mravenčením, zarudnutím, nadměrným vysoušením, tvorbou pupínků a dalšími nepříjemnými symptomy.

citlivá pokožka

Jedná se tedy o stav, kdy kůže přehnaně reaguje na určité vlivy. A právě proto ji nelze zcela vyléčit – možné je pouze zmírnit projevy a v lepším případě předcházet situacím, které fungují jako „spouštěče“ reakcí.

Ale proč kůže přehnaně reaguje? Respektive na co?

Podnětů je celá řada. K těm nejběžnějším patří nepřízeň počasícitlivé pokožce rozhodně nesvědčí silný vítr, chlad (a už vůbec ne mráz), ale ani přechody z tepla do zimy. Tím však výčet faktorů nekončí. Podráždění způsobují také kosmetické přípravky s obsahem agresivních látek či některá kořeněná jídla. A samozřejmě nečistoty z okolního prostředí, které se dostávají přes poškozenou bariéru pokožky do spodních vrstev kůže.

3 základní pravidla péče o citlivou pleť

Pokud na některé podněty přehnaně reaguje i vaše pokožka, dodržujte následující pravidla:

1) Používejte pouze kosmetiku pro citlivou pleť

Jak již zaznělo v úvodu – produktů šetrných vůči pokožce je na trhu poměrně dost. Vyhněte se přípravkům s obsahem alkoholu, parabenů, parfemací a dalších agresivních látek. Chcete-li mít jistotu, že použijete skutečně šetrné produkty, důvěřujte značce Bioderma. Kosmetika pro citlivou pokožku z produktové řady Sensibio se dočkala vynikajícího hodnocení ze strany odborníků a samozřejmě si ji chválí i zákazníci.

micelární voda pro citlivou pleť

2) Pleť vždy důkladně očistěte

Kůže během dne trpí, a proto byste jí měli navečer dopřát důkladnou očistu. A co se týče obličeje – než ulehnete do postele, nezapomeňte se odlíčit. Spoustu času ušetříte micelární vodou, která si poradí s jemnými částicemi nečistot i v hloubi pokožky, make-upem (včetně voděodolného) i těžkými kovy. Rozhodnete-li se zůstat věrná francouzské Biodermě, uděláte dobře – její micelární voda pro citlivou pleť Sensibio H2O plně respektuje kožní bariéru a je doporučována dermatology i farmaceuty.

3) Chraňte se před zrádným počasím

Během zimy dopřejte pokožce adekvátní péči krémem pro citlivou kůži. A v létě myslete na ochranu před UV zářením – než vylezete na sluníčko, vždy použijte opalovací krém s vysokým SPF  faktorem.

Sdílet článek