Červené víno z Francie – lahůdka pro náročné

Červená vína patří mezi stálice a rozhodnete-li se pro červené víno z ověřené vinařské oblasti Francie, Německa, Španělska či Itálie, máte garantovaný úspěch chuti. Francie patří mezi vinařské velmoci světa a není se čemu divit. Svým širokým sortimentem a jedinečnými vinařskými oblastmi, jež slibují dokonalé podmínky pro pěstování vinné révy, vám učaruje i dostupná cena. Vyberte si podle svých preferencí a nechte se unášet plnou chutí i vůní ovoce a bobulovin.

Vína s delší dobou zrání

Za zkoušku rozhodně stojí například francouzské červené víno Pinot Noir. Populární odrůdu nabízí například vinařská oblast Alsasko, kde má toto suché víno s potenciálem dva až čtyři roky na zrání. Silná červená vína se obecně perfektně hodí ke zvěřině, huse i kachně, jsou proto vyhledávaným doplňkem pro stolování nejen během zvěřinových hodů a podzimních menu s kachními specialitami. Mezi jasné favority a oblíbence patří oblíbená oblast Burgundsko, kde najdete nejlepší výběrové maso a přirozeně i sýry, bresská kuřata a též prémiová vína. Burgundsko je domovskou vinařskou oblastí pro odrůdy Chardonnay a Pinot Noir či Aligote. První zmiňovaná odrůda patří mezi Čechy nejvyhledávanější bílé poklady. Kdo si chce vychutnat každou deci a sází na prvotřídní francouzská červená vína, pak musí zajisté okusit nejlepší lahve z Provence. Zdejší vína jsou chráněna před sluncem chladným a suchým větrem a víno je pak z této nadmíru horké oblasti příjemně svěží a chuť dokonale vyvážená. Středomořská vína z francouzské Provence slibují šťavnatou a živou chuť ideální pro každodenní popíjení.

Nakupujte online

Nejen tato vína pro vaše stolování najdete jednoduše online u zkušených odborníků na víno nejen z Francie. I další vyhledávané typy vín a odrůdy prakticky ze všech koutů světa pořídíte z pohodlí domova. Výhodou je, že ušetříte čas i finance, o víně si toho dost přečtete, což vám usnadní volbu výběru a lehce tak víno sladíte s vaším večerním menu.