Čelovka – ideální dárek nejen pro sportovce

čelovky

Přemýšlíte, čím potěšit nadšeného běžce, cyklistu, milovníka turistiky nebo domácího kutila? Máme pro vás tip na nenápadný, leč velmi praktický dárek, s nímž nikdy nešlápnete vedle. Čelovky totiž patří mezi nezbytné vybavení fanoušků aktivního sportu a své využití najdou i v dílně či garáži. Ten, kdo doma čelovku ještě nemá, si brzy zamiluje funkčnost a chytrost celé svítilny.

Určitě si vzpomenete na nejméně jednu situaci, kdy vám komplikovala práci baterka v ruce. Čelovka nabízí nastavitelný popruh, díky němuž usadíte svítilnu na čele a získáte volné obě ruce. Kromě turistiky tento šikovný pomocník poslouží při kempování, práci po setmění nebo při cestě neosvětleným místem.

Nízká cena za super vlastnosti

Na trhu jsou k dostání různé čelovky s odlišnými parametry a též cenou. Většina modelů nabízí několik nastavení svítivosti a blikání. Doba svícení tak může dosáhnout i sta hodin. Zásadním parametrem je dosvit. Vždy volte takové modely, s nimiž uvidíte alespoň na dvacet až třicet metrů. O světlo se starají odolné LED diody. Jestliže chcete být při výběru opravdu důslední, zajímejte se rovněž o hmotnost celého výrobku.

Nastavení podle individuálních potřeb

Svítilny na čelo slaví obrovský úspěch také u domácích kutilů, pro něž je velmi důležité pracovat oběma rukama a zároveň získat perfektní osvětlení. Čelovka potěší řemeslníka i dámy, pro něž jsou připraveny speciální modely v ryze ženských barvách. Svítilnu si smíte nastavit podle vlastních potřeb a to nejen z hlediska typu svícení, ale též úhlu. Některé modelové řady jsou dokonce vybaveny různými barvami diod, díky nimž budete nepřehlédnutelní v lese, na vozovce i v horách. Nákupem čelovky rozhodně uděláte velkou radost a zvýšíte bezpečnost obdarovaného. Volte modely od předních výrobců, kteří používají odolné materiály a garantují vynikající svítivost.

Sdílet článek