Budou opět letos silničáři překvapeni?

Zimní měsíce jsou velmi často doprovázeny nelítostnými rozmary počasí, které umí způsobit značné problémy a starosti. Vrásky na čele v zimě přibývají především zodpovědným osobám za správu objektů a čištění komunikací. Každá sněhová kalamita totiž může vyústit v pořádně nepříjemný malér. Zimní nebezpečí potkává chodce i řidiče a může ohrožovat jejich zdraví, a dokonce i životy. Nezvládnutá sněhová kalamita často přináší neprůjezdnost vozovek, dopravní kolony i nebezpečné nehody. Zdraví chodců je ohroženo vždy, když navštíví neupravený chodník. Každou zimu se řeší mnoho úrazů při uklouznutí na chodníku. Proto je důležitá kvalitní zimní údržba.

Bezpečnost na silnicích

O bezpečnost na silnicích je potřeba se zasazovat celoročně a v zimě to platí dvojnásob. Na neudržovaných vozovkách je riziko nebezpečných dopravních nehod obrovské. Základem pro snadné zajištění bezpečnosti na silnicích je pravidelná zimní údržba místních komunikací a soustavné odklízení sněhu na obecní cestě. Spolehlivé čištění komunikací a odklízení sněhu poskytuje prověřená společnost AVE.

Důsledně uklizené chodníky

Chodníky v zimě namrzají, a proto často hrozí uklouznutí. Tomuto problému lze jednoduše předejít pravidelným úklidem sněhu a zimním posypem. Opět je vhodné na tuto starost svěřit do péče profesionálům. Firma AVE je expert také na zimní posypy, úklid sněhu a plužení chodníků.

Zimní péče o průmyslové areály a objekty

Okolí průmyslových areálů v zimě vyžaduje velice pozornou péči. V areálech jsou často chodníky, příjezdové cesty, silnice a parkoviště, které vyžadují naprosté bezpečí. Pořádek v areálu je samozřejmě také vizitkou celé firmy. Proto by všechny průmyslové areály měly dbát na spolehlivé odklízení sněhu, posypy a celkovou zimní údržbu. V mnoha firmách tuto oblast velice zodpovědně zajišťuje společnost AVE.