Bez plotu už to nejde

Jakmile se nastěhujete do vašeho vysněného domku a máte děti, nebo domácího mazlíčka, který patří na zahradu, bez plotu se dlouho neobejdete. Dokud není hotové oplocení, nikdy nevíte, jestli se náhodný kolemjdoucí nevydá na váš pozemek na „nákup“ čehokoli, co jste vedle domu zapomněli. Nemůžete pustit ven vašeho domácího mazlíčka, protože bez plotu vám může kamkoli odcestovat a vy to ani nepostřehnete.

Další kapitola sama pro sebe jsou děti. Co se s nimi nazlobíte, aby nechodili na cestu před dům… Plot je v mnoha ohledech nepostradatelnou součástí každého domu ve městě, na periferii i na venkově. Proto je výhodné začít jeho stavbu plánovat ještě před stěhováním. Stačí si stanovit požadavky, které na plot máte, a podle nich vybírat. Chcete-li plot odolný, který má dlouho vydržet a za kterým se budete cítit bezpečně a v soukromí, zřejmě vaše volba nepadne na pletivo, živý plot ani dřevěné plaňky. Někdo používá dřevoplastové oplocení, další možností je také kovaný plot. Má-li váš plot být zároveň praktický i okrasný, volba je jasná – betonový plot.

Beton je top

Někomu se možná zdá beton trochu nemotorný, neohrabaný a nedovede si představit, že by byl snad někdy okrasný. Opak je ale pravdou, díky moderním technologiím výroby jsou k dispozici betonové ploty s různými dekory. K výrobě plotů se používá beton z českých surovin, který má stálé složení a zajistí plotu dlouhou životnost, odolnost vůči mechanickým i klimatickým vlivům a navíc nevyžaduje žádnou péči. Betonový plot představuje ideální řešení oplocení pro každého, kdo tráví většinu svého času v zaměstnání a volno, které má, nechce věnovat péči o plot. Betonový plot má pro své příznivce velkou výhodu a tou je variabilita. Je totiž spousta možností, jak může betonový plot vypadat. Záleží pouze na vás, zda budete mít betonový plot jednostranný nebo oboustranný, jakou bude mít barvu, dekor a tvar. Dokonce i výška plotu je plně ve vaší režii. Díky tomu si plot snadno přizpůsobíte vašim požadavkům.