antigenní testy

Antigenní testy – nezbytná kontrola nemoci

Doba covidová už se táhne více než dva roky a otravuje život prakticky nám všem. Předejít onemocnění covid-19 a jeho mutacím lze mnoha způsoby a jedním z nich je pravidelné testování antigenními testy. Ty se dají pořídit v lékárnách a dokonce online, takže pokud se necítíte dobře, můžete si je objednat z pohodlí domova a přesvědčit se, zda jde o běžnou virózu či něco horšího, co bude vyžadovat karanténu nebo izolaci.

Začněte se chránit

Ministerstvem schválené antigenní testy jsou jednoduché na použití a slibují vysokou přesnost. Ještě předtím, než se ale vrhnete na samotestování, myslete na svou bezpečnost. Vybavte se certifikovanými respirátory a dodržujte všechna nařízení, například rozestupy a samozřejmě též dezinfekce v obchodech, firmách i doma. Pravidelná hygiena rukou tím správným způsobem vás může uchránit před infekcemi a stejně tak respirátor tam, kde se shromažďuje více osob, zajistí vaši ochranu. Pokud se necítíte zcela dobře, máte rýmu nebo se potýkáte s nachlazením, pomůže vám respirátor před šířením bakterií právě díky zakrytým ústům a nosu.

Antigenní testy jsou samozřejmě i cenově dostupné a vyplatí se mít pár kusů v zásobě, kdyby náhodou. Jedna testovací sada obsahuje tyčinku pro odebrání vzorku z nosu nebo krku, stejně tak je součástí balení též roztok a testovací kazetu, kde uvidíte výsledek svého testování. Ideální doba testování na covid-19 je ráno po probuzení. Pokud si pořídíte testovací sadu určenou pro odběr vzorku z krku, pak dbejte na to, aby byl jazyk a okolí čisté, bez zbytků jídla a tekutin.

Testovací sady pro všechny věkové kategorie

Ať už se testujete v zaměstnání nebo doma, vždy postupujte podle příbalové informace obsahující jednotlivé kroky. Držte se předepsaného postupu, aby bylo jisté, že odběr proběhl přesně podle instrukcí, a můžete si být jisti, že je výsledek platný. Díky pestré nabídce na internetu nakoupíte vše, co vám pomůže v boji s onemocněním – rozhodně též respirátory, nano roušky nebo praktické antigenní testy pro děti, dospělé i seniory.