Ani v zimě si neodpočinete od zahradních činností

Husqvarna

Zahrada vyžaduje celoroční péči. Každé roční období přináší něco, co se musí udělat, aby vše rostlo, kvetlo a fungovalo, tak jak má. Už jste zazimovali bazény, uklidili sekačky na trávu a zahradní náčiní, ale nastala doba, kdy si neodpočinete od řezání dřeva.

Pily usnadní řezání

Trávíte čas na chalupě nebo v rodinném domku se zahradou? Mnozí moc dobře vědí, že nejde o žádnou legraci, práce zde nikdy nekončí. Během zimy je potřeba obstarat dostatek topiva, abyste se mohli pěkně ohřát a zažívat samé pohodové chvilky s rodinou a přáteli. Dobrou zprávou současnosti je, že nejen dřevorubci zvládnou práci pomocí pily. I vy ji využijete pro celou řadu úkonů. Nařežete si palivové dříví, pokácíte stromy, postavíte ploty a zahradní domečky pro vaše děti. Stačí si vybrat vhodný typ speciálně pro vaše účely.

Jak na výběr nejvhodnější pily

Než se rozhodnete pro koupi, promyslete, jakou vlastně nejvíce využijete. Pro používání v zimě může mít vyhřívanou rukojeť. Rozhoduje, jaké máte dosavadní zkušenosti s používáním pily Husqvarna. Zda budete řezat měkké nebo tvrdé dřevo, jak často bude v provozu. Zaměřte se i na poskytovaný servis, údržbu a ergonomii výrobku. Rovněž záleží na velikosti. V případě, že se vrháte na řezací práce úplně poprvé, rozhodně sáhněte po malém modelu s nižší výkonností. Takto se vám bude snadněji ovládat.

Příliš těžké druhy by vás brzy unavily, čímž se zhorší vaše bezpečnost. Větší stromy však mají tvrdší dřevo, pokácení se neobejde bez dostatečně velké a výkonné řetězové pily. Malá by to určitě také zvládla, ale absolvovala by vysokou zátěž, čím by došlo k předčasnému opotřebování. Obecně lze najít několik typů řetězových pil – pro profesionální, všestranné a příležitostné použití. Dále existují speciálně vyvinuté k péči o stromy, které hlavně využívají pěstitelé a arboristé.

Sdílet článek