8 praktických rad, jak si zařídit domácí kancelář

Rozhodli jste se „dát vale“ vašemu zaměstnavateli a začínáte podnikat na vlastní pěst? Máme pro vás 8 rad, kterých je vhodné se držet při vybavování vlastní domácí kanceláře. Význam hraje nejen kvalita a účelnost nábytku, ale třeba i barvy, vůně a další faktory.

  1. Výběr místa

Nejdříve je třeba správně vybrat místo, kde budete pracovat. V ideálním případě byste měli mít jednu místnost. Pokud to není možné, jsou žádoucí malé dispoziční změny. Váš pracovní kout byste od zbytku domácnosti měli oddělit minimálně paravánem. Je žádoucí, aby v místě vaší práce byl dostatek denního světla i čerstvý vzduch.

  1. Volba nábytku

Kancelář musíte vybavit funkčním nábytkem. Důležité je mít prostorný stůl a kvalitní židli. Lepší volbou jsou kancelářské židle s ergonomicky tvarovaným sedákem i opěrkou a s nastavitelnými podpěrami rukou.

  1. Kancelářské potřeby

Nezapomeňte na praktické kancelářské potřeby. Vhodným doplňkem jsou stojany na šanony, vizitkář, skartovačka aj. Do kanceláře si pořiďte minimálně jednu uzamykatelnou skříňku nebo sejf pro uložení nejdůležitějších dokumentů jako jsou smlouvy aj. Na zdi by neměla chybět nástěnka, na kterou si budete zapisovat nejdůležitější úkoly a třeba také úspěchy.

  1. Vybavení

Pokud potřebujete k výkonu práce počítač, tiskárnu, skener a jinou elektroniku, rozhodně na nich nesmíte šetřit. Je lepší vyšší investice, která se vám vrátí na výkonnosti přístroje.

  1. Barvy

Jak známo, barvy dokáží působit na lidskou psychiku. Do kanceláře se hodí i červená barva. Ale jen v omezené míře. Tato barva dokáže inspirovat a povzbuzovat k vyššímu pracovnímu nasazení.

  1. Vůně

Vůni nepodceňujte. Stejně jako barva dokáže povzbudit vaši výkonnost. Ideální jsou svěží citrusové a lesní vůně. Naopak méně vhodné jsou těžké sladké vůně.

  1. Doplňky

Do kanceláře patří i běžné doplňky, mezi které patří například květiny. Dejte si pozor, aby květina neměla moc výraznou vůni. Pořiďte si také fotografie vašich známých. Budou vám připomínat, že kromě práce si musíte najít čas i na rodinu!

  1. Chytrý nákup

Nechcete lítat po obchodech a shánět potřebné vybavení? Podívejte se na nabídku internetového obchodu www.kancelarskepotreby.cz. Najdete zde veškeré kancelářské potřeby za velmi přívětivé ceny. Pokud si objednáte zboží za více než 1 500 Kč, budete mít dopravu zdarma.